Parolin
česky english
Parolin
Novinky ze světa Parolin

Parolin Racing CZ má za sebou start ve Vysokém Mýtě

Stáj Parolin Racing CZ se o víkendu představila ve Vysokém Mýtě v rámci podniku Moravského poháru.

David Bieroš

Stáj Parolin Racing CZ se o víkendu představila ve Vysokém Mýtě v rámci podniku Moravského poháru. A její jezdci David Bieroš, Kirill Shvets a Stella Šmůlová se neztratili.

 

Stáj Parolin Racing CZ se o víkendu znovu představila v akci. Tentokrát se zúčastnila podniku Moravského poháru ve Vysokém Mýtě. Účast v tomto klání tým bral zejména jako součást přípravy na nadcházející podnik Czech Kart Open, který se ve Vysokém Mýtě uskuteční o víkendu 25.-27. června. Barvy Parolinu hájila trojice David Bieroš (ROK GP), Kirill Shvets (Mini 60) a Stella Šmůlová (Baby 60). A ti rozhodně nebyli nevýrazní.

 

David Bieroš zazářil zejména v měřeném tréninku, kde zajel druhý nejrychlejší čas a k vítězství mu chybělo jen málo. Přestože se jednalo jeho teprve druhý start s motokárou, při počínání na trati ovšem není jeho nezkušenost vůbec znát. V budoucnu o něm určitě ještě uslyšíme.

 

Stella Šmůlová se v kategorii Baby 60 pohybovala po celý víkend mezi nejlepšími deseti. Kromě dobrých výsledků si z víkendu odnáší také spoustu najetých kol, které se jí při dalších závodech rozhodně budou hodit.

 

Kirilla Shvetse sice potrápila smůla, ani v nejmenším se ale nedá tvrdit, že by zanechal špatný dojem. Vidět byl zejména v první jízdě, kde bral třetí místo. Exceloval rovněž ve druhé jízdě, kde dlouho vedl. Poté ovšem musel odstoupit.

 

Kromě Vysokého Mýta ale směřovala o víkendu pozornost členů stáje Parolin Racing CZ také do italské Sieny. Tam se konal podnik italského motokárového šampionátu a v barvách Babyrace Driver Academy v něm nastoupil Oliver Paločko, někdejší svěřenec jezdeckého kouče Parolin Racingu CZ Michaela Vorby. Oliver se byl schopen probojovat až do finálových bojů kategorie Mini Int Gr3. Zatímco v prvním závodě skončil dvacátý čtvrtý, ve druhém dvacátý pátý.