Parolin
česky english
Parolin
Novinky ze světa Parolin

Parolin Racing CZ úspěšně zakončil WSK Super Master Series

WSK Super Master Series v Lonatu skončil pro stáj Parolin Racing CZ postupem až do finále.

Jiří Bečička

Na okruhu v Lonatu o víkendu vyvrcholil letošní ročník motokárového seriálu WSK Super Master Series. V akci opět nechyběla ani česká stáj Parolin Racing CZ, která opět nastoupila v kategorii OK s Jiřím Bečičkou. V předchozích třech závodech se Bečičkovi podařilo probojovat až do finálové jízdy. A nyní tomu nebylo jinak.

 

Jirka totiž opět postoupil mezi nejlepších třicet čtyři závodníků a umístil se na 22. příčce. Dobrou rychlostí se prezentoval po celý víkend. Za zmínku stojí zejména jeho výkon v poslední kvalifikační rozjížďce, kde dojel na osmém místě. V celkovém pořadí šampionátu obsadil Bečička 32. místo se ziskem 14 bodů.

„Tento čtyřdílný seriál hodnotím velice pozitivně a to hlavně z toho důvodu, že jsme se dokázali závod od závodu zlepšovat. To bylo nakonec vidět tento víkend v kvalifikaci, kde Jirka skončil ve své skupině na 12. příčce. Takový výsledek zajel už jednou v La Conce. Tentokrát ale ztratil na první místo tři desetiny. To je opravdu skvělý výsledek a ukazuje to, jak velký pokrok Jirka udělal,“ uvedl jezdecký kouč stáje Parolin Racing CZ Michael Vorba.

 

Během posledního podniku se v Lonatu neztratil ani jezdec stáje Babyrace Driver Academy v kategorii Mini Oliver Paločko, který je bývalým svěřencem Michaela Vorby. Tomu se bohužel nepovedla kvalifikace, nicméně opět zanechal dobrý dojem. V rozjížďkách totiž předvedl několik skvělých stíhacích jízd. Smůlu měl ale bohužel i v předfinále, kdy hned v prvním kole kolidoval se soupeřem a propadl se na poslední místo. Ukázal ale bojovného ducha a i když se nacházel v beznadějné situaci, zbytek jízdy nevypustil.