Parolin
Novinky ze světa Parolin

Parolin: Vítězná volba pro mladé šampiony

30.8.2018

Poslední dvě sezóny je společnost Parolin Racing Kart otevřená mladým pilotům a zaměřuje se na mládežnické kategorie. Ve stopách Gabriele Mini našlo mnoho jezdců z celého světa úspěch právě díky pozoruhodným výkonům podvozků Parolin. V druhé polovině roku se tato italská značka stala symbolem vítězství pro rok 2018.

"Na úspěchy, v našem novém zaměření na mládežnickou kategorii, jsme velmi hrdí," říká Marco Parolin. "Vyvinuli jsme podvozek, který je snadno využitelný a za všech podmínek konkurenceschopný. Chtěli jsme nejen zazářit na nejvyšší úrovni, ale především nabídnout jezdcům motokáru schopnou uspokojit potřeby pilotů všech úrovní, bez ohledu na použité motory či pneumatiky, nemluvě o specifických povětrnostních podmínkách v každé zemi. Jsme velmi rádi, že naše podvozky jsou schopny zářit po celém světě."

První úspěchy v této oblasti značka Parolin zaznamenala již v roce 2017. V barvách Parolin byl Gabriele Mini úspěšný v mnoha ohledech. Vybudoval si jméno v kategorii 60 Mini a uspěl na WSK Super Master Series a italském šampionátu. Díky zkušenostem z těchto závodů, Parolin Racing Kart vyvinul obzvláště úspěšný podvozek pro homologaci v roce 2018. Vynikající výsledky se týkaly nejen mezinárodní scény, ale značka Parolin zaznamenávala úspěch v mnoha národních mistrovstvích po celém světě.

Konkurenceschopnost podvozku Parolin byla potvrzena také na mezinárodní úrovni, především novými jezdci. Mezitím, co byla třída 60 Mini týmy stále zpochybňována, talentovaní piloti slavili úspěch. Jako například norský jezdec Martinius Stenshorne, který vyhrál WSK Open Cup a WSK Super Master Series nebo brit Coskun Irfan, který vyhrál Industrial Trophy.

Výjimečnost podvozku Parolin bezpochyby odráží i další vítězství v různých zemích a kontinentech. Ve Spojených státech, Caleb Gafrarar vyhrál Florida Winter Tour v Micro Rok a Jace Park se stal vicemistrem ve SKUSA Pro Tour v Mini Swift. Maxens Verbrugge byl zase nedávno korunován na French Minime šampiona, zatímco Douwe Dedecker vyhrál Mini Parilla v soutěži IAME Series Benelux. Ve Spojených arabských emirátech získal Keanu Al Azhari vítězství v UAE Rotax Max Challenge v kategorii Micro Max, dále také vyhrál X30 Cadet na UAE X30 O Plate. Úspěch slavil také Idar Gjerkevik, který se stal norským mistrem světa, Mathias Jakobsen, který vyhrál dánské mistrovství, dále Konstantin Krupin jako ruský šampion nebo Piotr Protasiewicz, který v Polsku vyhrál Rok Cup v kategorii Mini Rok. Podvozky Parolin registrovaly úspěch také v dalších zemích, jako např. v Mexiku, Chile nebo jihovýchodní Asii.

"Chtěl bych poblahopřát všem mladým jezdcům, kteří letos s Parolinem vítězili," říká Marco Parolin. "Děkuji jim za jejich důvěru v naše schopnosti. Budeme se na mládežnickou kategorii soustředit i nadále a snažit se rozvíjet mladé jezdce, kteří mohou svůj talent rozvíjet v barvách Parolinu a vítězit na světových soutěžích stejně, jako Gabriele Mini, který vyhrál WSK Super Master Series v OK Junior a stal se juniorským evropským vicemistrem."