Parolin
česky english
Parolin
Novinky ze světa Parolin

Stupně vítězů v Chebu a nejlepší desítka v Itálii.

Parolin Racing CZ za sebou má dvě úspěšná vystoupení.

Michael Vorba

Během posledních dvou víkendů jsme pokaždé mohli vidět v akci stáj Parolin Racing CZ. Zatímco během posledního zářijového víkendu nastoupila do závěrečného podniku seriálu Czech Kart Open v Chebu, o týden později se v italské Adrii zúčastnila závěrečného podniku WSK Open Cupu. A po obou vystoupeních mohla mít důvod k radosti.

 

Přelom září a října se u stáje Parolin Racing CZ rozhodně nedal označit jako nudný. Jak během posledního zářijového víkendu, tak při prvním říjnovém se totiž tým ukázal na závodních tratích. V prvním případě nastoupil se čtveřicí Stella Šmůlová, Kirill Shvets, David Bieroš a Jiří Bečička do závěrečného podniku letošního ročníku Czech Kart Open v Chebu. Jiří Bečička si pak zazávodil i o týden později v italské Adrii, kde se konal závěrečný podnik seriálu WSK Open Cup.

 

Dvě stříbra v Chebu

 

A právě Jiří Bečička byl při posledním podniku Czech Kart Open vidět z jezdců Parolin Racinu CZ nejvíce. Pro českého závodníka se sice jednalo o první start po několikaměsíční absenci kvůli pohmožděným žebrům, na jeho výkonech to ale nebylo vůbec znát. Zazářil už v měřeném tréninku třídy OK, kde zajel druhý čas. Stříbrný výsledek z toho poté byl i v první finálové jízdě a v superfinále. Do superfinále přitom musel Bečička startovat až z deváté pozice, neboť druhou finálovou jízdu nedokončil.

Slibně zahájil víkend také Kirill Shvets ve třídě Mini 60. Zajel totiž druhý nejrychlejší čas v měřeném tréninku. Ve finálových jízdách a superfinále se mu ovšem nedařilo v úvodu, kdy se vždy propadl v pořadí. Zatímco první finále pro něj skončilo osmou příčkou jak celkově, tak v MČR, ve druhé finálové jízdě skončil devatenáctý celkově a desátý v MČR. V superfinále už se mu ale dařilo více. Jak v absolutní klasifikaci, tak v hodnocení MČR totiž bral pátou příčku.

 

Víkend plný smůly zažil v Chebu David Bieroš. Ten totiž ani jednu z dvojice finálových jízd a ani superfinále nedokončil. Jezdecký kouč Parolin Racingu CZ Michael Vorba však pro něj měl slova chvály: "Byla to jeho vůbec první sezona v motokárách a zanechal skvělý dojem. Několikrát mu chyběl jenom kousíček k tomu, aby se podíval na stupně vítězů,"uvedl Vorba.

 

Účastnice třídy Baby 60 Stella Šmůlová skončila v prvním finále celkově osmnáctá a osmá v hodnocení MČR. Ve druhé finálové jízdě skončila na 16. příčce a na sedmém místě v MČR. V superfinále z toho byla 15. pozice celkově a sedmá v MČR. Také nejmladší členka Parolin Racingu CZ Michaela Vorbu potěšila: “Předvedla několik hezkých předjížděcích manévrů. V tomto ohledu byl vidět největší pokrok za celou sezonu,” řekl.

 

Celkově skončila Stella Šmůlová v rámci MČR třídy Baby 60 na deváté příčce. Devátou pozici obsadil také Kirill Shvets v MČR třídy Mini 60. David Bieroš skončil ve třídě ROK GP na desáté příčce a Jiří Bečička ve třídě OK na páté pozici.

 

Bečička devátý v Adrii

 

Jiří Bečička si týden po podniku v Chebu zazávodil znovu. V italské Adrii se totiž zúčastnil letošního druhého a zároveň posledního podniku seriálu WSK Open Cup. Ve většině jízd třídy OK se Bečička pohyboval na pomezí první a druhé desítky. Finálová jízda pro něj nakonec skončila devátou příčkou. Zde je třeba zdůraznit, že cesta za tímto výsledkem nebyla jednoduchá. Jirka totiž startoval až jako devatenáctý. V celkovém pořadí šampionátu obsadil Bečička 18. místo.

 

Podniku WSK Open Cupu v Adrii se zúčastnil i bývalý svěřenec Michaela Vorby Oliver Paločko v barvách stáje Babyrace Driver Academy. Ten se ve třídě Mini dokázal probojovat až do finále, které dokončil jako dvacátý pátý.

 

O výsledky ovšem šlo v Adrii až ve druhé řadě. Myšlenky všech účastníků totiž patřily Elišce Bábíčkové, Zachu Davidovi a Nicolovi Lacortemu. Mezi nimi totiž došlo k velké nehodě ve finále kategorie OK. V posledním prohlášení organizátorů ale stojí, že jsou všichni v "celkem dobré kondici".