Parolin
česky english
Parolin
Novinky ze světa Parolin

Vítězný víkend pro Parolin Racing CZ ve Vysokém Mýtě

Jiří Bečička dominoval v kategorii OK.

Jiří Bečička

Třetí podnik letošního ročníku Czech Kart Open ve Vysokém Mýtě byl pro stáj Parolin Racing CZ vítězný. Její jezdec Jiří Bečička dominoval v kategorii OK. Neztratili se ale ani další jezdci stáje Stella Šmůlová, Kirill Shvets a David Bieroš.

 

O víkendu pokračovala ve Vysokém Mýtě třetím podnikem letošní sezona motokárového seriálu Czech Kart Open. V akci opět nechyběla ani stáj Parolin Racing CZ, která tentokrát vyslala do boje čtyři jezdce. Byli jimi Jiří Bečička, Stella Šmůlová, Kirill Shvets a David Bieroš.

 

A zejména díky Bečičkovi mohla u týmu panovat po skončení víkendu dobrá nálada. Bečička totiž při svém téměř domácím podniku (bydlí nedaleko Vysokého Mýta) naprosto ovládl kategorii OK. Jeho tažení začalo nejrychlejším časem v měřeném tréninku. Následně přidal vítězství v obou finálových jízdách a zlatou těčkou byl triumf v superfinále.

 

Dobrý dojem ale zanechali i zbylí jezdci Parolin Racingu CZ. Stella Šmůlová dokončila superfinále kategorie Baby 60 v horní polovině výsledkové listiny. Mezi dvaceti čtyřmi účastníky projela cílem jako dvanáctá. Později sice obdržela penalizaci pěti sekund za spadlý nárazník a propadla se na 15. pozici, i tak ale mohla být se svým výkonem spokojena. V rámci hodnocení Mistrovství České republiky skončila osmá.

 

Kirill Shvets pokračoval v kategorii Mini 60 ve sběru zkušeností a ukořistil umístění v elitní desítce. Zatímco celkově obsadil ve finále osmou příčku, v rámci hodnocení Mistrovství České republiky z toho byla ještě o něco lepší pozice – sedmá.

 

Další působivý výkon předvedl účastník kategorie ROK GP David Bieroš, který s motokárovým závoděním začal teprve nedávno. Ve Vysokém Mýtě zazářil zejména ve druhé finálové jízdě, ve které skončil čtvrtý. Jelikož ale první finálovou jízdu nedokončil kvůli technickému problému, musel v superfinále startovat jako desátý. Podařilo se mu ale posunout dopředu a nakonec bral osmou pozici.