Parolin
česky english
Parolin
Parolin Racing Team

Racing Team

Jezdci 2022

Oliver Paločko

Oliver Paločko

Kategorie: MINI 60

K motorsportu se dostal již ve 4 letech a od té doby byl jeho koníčkem. S Parolin Racing CZ začal aktivně trénovat v roce 2018 a tento tým zformoval jeho talent. Postupem času mu začal být prostor českého motorsportu malý a stal se pilotem zahraniční stáje Babyracedriver academy, kde nyní zúročuje své skvělé základy. Jeho dětský sen dostat se do světa formulí vůbec není nereálný a svojí pílí se posouvá stále výš. Jako jeho domácí tým jsme na něj opravdu pyšní a těšíme se, kam se mu podaří propracovat. Stále je nám věrný, a tak jej můžete potkat na mnohých testováních našeho týmu, kde našim jezdcům pomáhá ve všech směrech.

To, že jezdím italské závody a pohybuji se mezi nejlepšími jezdci světa, je můj splněný sen! ALE CHCI VÍC!“

Jiří Bečička

Jiří Bečička Jr.

Kategorie: OK

K motorsportu poprvé přičichl již ve 4 letech a od té doby má za sebou mnoho úspěchů a tvrdé práce. Motorsport má v krvi, především díky otci, který se tomuto sportu také aktivně věnoval a nyní je nepostradatelnou součástí Jirkova týmu. Slibnou kariéru nastartoval v Itálii před pěti lety. Úspěšný je také v České republice - v kategorii Baby 60 byl celkově druhým nejlepším jezdcem, stejně tak se umístil později v kategorii Mini. Nyní závodí v kategorii OK s týmem Parolin Racing CZ, kdy se mu dostává prvotřídního zázemí, techniky a podpory celého týmu. Jirka tak má možnost být mezi nejlepšími jezdci v České republice vůbec a standardně se umisťovat na předních pozicích, v italském šampionátu si také vede velmi dobře a má před sebou velké možnosti právě v zahraničí.

"Na ježdění mám nejvíce rád tu rychlost a adrenalin. Snažím se být pořád lepší a tvrdě pracovat. Jednou bych chtěl jezdit ve Formuli 1, i když vím, že je to dost drahé. Těším se na další sezónu s Parolin Racing cz, doufám, že bude super úspěšná!"

Stella Šmůlová

Stella Šmůlová

Kategorie: MINI 60

Stella je stále nejmladší členkou týmu Parolin Racing CZ, která se od starších učí nejen technice, ale získává mnoho cenných zkušeností už v útlém věku. K motokárám ji přivedl její otec a velkým vzorem je jí bratr Oliver PALOČKO. Svou první sezónu se silným motorem zvládla velmi úspěšně a bezpochyby k tomu přispívá i kvalitní technika, zkušený trenér a perfektní zázemí, kterého se jí dostává. Stella má tak před sebou slibnou budoucnost. Rok 2022 pro ni bude zlomový, kdy bude prohlubovat své umění s týmem Parolin také v Itálii.

"Ježdění mám ráda, baví mě jezdit rychle a jednou bych se chtěla s bráchou potkat přímo na trati, určitě ho jednou porazím!."

Kirill Shvets

Kirill Shvets

Kategorie: MINI 60

Kirill má rád motosport od dětství, kdy se vždy s velkým nadšením díval na závody F1 a radost z rychlosti byla vždy očividná. Začínal v motokárových půjčovnách, kde chtěl trávit stále více času, jeho otec tedy nadšení podpořil a zkusili cestu motokárové akademie. Oproti většině závodníků se posadil do pravé motokáry o něco později, až v 9 letech, ale hned začal sbírat poháry a dobře se umisťovat. V roce 2021 se s týmem poprvé podíval i do Itálie a účastnil se světových závodů, tato zkušenost ho opět nesmírně posunula a motivovala být lepší. Tento rok je odhodlaný uspět jak v českých závodech, tak získávat zkušenosti i v zahraničí od nejlepších světových jezdců.

"Na Formuli 1 se dívám už od mala, baví mě ta rychlost a adrenalin. Táta i máma mě podporují, tak udělám vše pro to, aby motokáry byly jen začátkem celé mé kariéry a já to opravdu dotáhnul až do F1. Nejbližším cílem je ale letošní vítězství v českém mistrovství a dobré umístění v italských závodech."

Kalendář závodů 2022

Czech Kart Open

22. - 24. 4.

Cheb

20. - 22. 5.

Třinec

24. - 26. 6.

Vysoké Mýto

22. - 24. 7.

Písek

19. - 21. 8.

Vysoké Mýto

9. - 11. 9.

Wackersdorf (DE)

Moravský Pohár

29. 4. - 1. 5.

Slovakia Ring

3. - 5. 6.

Bruck

1. - 3. 7.

Steel Ring

29. - 31. 7.

Bruck

12. - 14. 8.

Vysoké Mýto

2. - 4. 9.

Steel Ring

23. - 25. 9.

Slovakia Ring

Ostatní

 

již brzy